Yükleniyor

Hizmetlerimiz

Adalet Mülkün Temelidir.Hizmetlerimiz
222014-07-13
Web Sitesi Oluşturma
Web Sitesi Oluşturma
Firma ve ihtiyaca özel çözümlerle profesyonel web
242014-07-13
Alan Adı Tescil
Alan Adı Tescil
 Her türlü alan adı tescili hizmeti ücretsiz olarak adınıza
422014-08-16
Web Sitesi Yayınlama
Web Sitesi Yayınlama
Firmanız Ankara'da ise , web sitenizi yayınlayan sunucu da Ankara'da
442014-08-19
İzmir Hukuk , İzmir Avukat SATILIK İSİM  izmirhukuk.net
Alan Adı Satıs
Ankara Hosting sizlere hesaplı Jenerik Alan Adları
472014-08-21
Marka Tescil
Marka Tescil
Markaadi.com.tr alan adı alabilmek için marka tescili
Hizmetlerimiz

Hizmetlerimiz

Hizmetler kategorisi için kısa bir açıklama bu alan yazılabilir.

Avukat, hukuk fakültesi mezunu, avukatlık stajı yapmış, avukatlık mesleğini serbest veya bir kuruma bağlı olarak icra eden kişidir. Avukatların faaliyette bulunması için baroya kaydolmaları zorunludur.Genellikle çalıştıkları şehirde bulunan baroya kayıtlı olarak faaliyet gösterirler. Avukat, uyuşmazlıkların doğumundan başlayarak, mahkeme aşaması ve hakkın teslimine kadar olan süreçte kişileri temsil eder. Avukat sadece iş ve dava takibi yapmaz, aynı zamanda hukuki konularda danışmanlık, hakemlik, arabuluculuk görevlerini de yerine getirebilir.

Hukuk Fakültesi, hukuk biliminin öğretildiği ve bu bilim içindeki çeşitli dallarda araştırmalar yapılan fakülte. Mezunları, avukatlık, hakimlik, savcılık, hukuk danışmanlığı, noterlik, kaymakamlık yapabilmektedir.

Türkiye'de eğitim süreleri dört yıldır. Türkiye'deki ilk hukuk fakülteleri İstanbul, Konya ve Ankara'da kurulmuştur. Ankara Hukuk Fakültesi, 5 Kasım 1925 tarihinde Ankara Adliye Hukuk Mektebi adıyla, Atatürk tarafından kurulmuştur. İstanbul Hukuk Fakültesi'nin esasını 1874 tarihinde Galatasaray Lisesi'nde "Dârülfünun-u Sultanî" şubesi olarak açılan "Hukuk mektebi" teşkil eder. Konya Hukuk Mektebi ise 1907 yılında alınan bir kararla kurulmuş, 1908 yılında da eğitime başlamıştır.